Wellbeing 2024

10.10.2024

Wellbeing
Wellbeing nebo well-being, často označován také jako celková či osobní pohoda, je anglický termín, který označuje celkový stav fyzického, duševního a emocionálního zdraví a pohody člověka.

V rámci Světového dne duševního zdraví jsme se se žáky zúčastnili mnoha aktivit, vedoucích k rozvoji psychické pohody.

Naše děti si tak mohly vyzkoušet muzikoterapii, trénink paměti, keramickou meditaci, jógu, pohyb při hudbě, potrénovat smysly (hmat, čich, zrak, sluch), mindfulness činnosti a canisterapii. Naší akce se zúčastnili studenti Střední školy Šilheřovice, kteří nám namíchali nealkoholické drinky, postarali se nám o účesy a děti naučili i něco z cukrářského řemesla (zdobení perníčků).

Tímto moc děkujeme paní Císařové a paní Hanusové, které nám ukázaly, jak správně cvičit jógu, Střední škole Šilheřovice za skvělou spolupráci a paní Naďi Novotné ze ZKO Ostrava – Svinov za její práci se čtyřnohými přáteli.

Všem ještě jednou moc a moc děkujeme.