Pálení čarodějnic 2015 / 2016

Dne 30. 4. 2016 se na naší základní škole opět po roce konala každoroční akce s názvem ,,Pálení čarodějnic.“ Ačkoli počasí během týdne bylo doslova aprílové, šikovní čarodějové a čarodějnice z páté třídy vykouzlili nejen modrou oblohu prosluněnou paprsky, ale také se postarali o veškerou organizaci dne. Děti z 1. - 4. tříd se zúčastnily zábavného dopoledne, které odstartovalo přivítáním a čarodějnickým průvodem, jdoucím přes městské sídliště, okolo školy až na školní hřiště. Zde žáci postupně absolvovali 10 zábavných stanovišť, která zahrnovala hry jako např.: hod do černé díry nebo útěk čarodějnici. Děti si zde nejen vyzkoušely let na koštěti, jízdu na koloběžce, ale také určovaly různé druhy bylin, které jsou zapotřebí při míchání čarovných lektvarů a seznámily se i domácími mazlíčky, jenž nesmí správným ježibabám chybět. Po absolvování všech stanovišť byli odměněni drobnou sladkostí. Čarovné dopoledne bylo zakončeno vzplanutím ohně a upálením předem vyrobených čarodějnic. Žáci druhého stupně dotvořili pravou čarodějnickou atmosféru výrobou čarodějnic v životních velikostech, které zdobily hlavní chodbu školy po celý týden.

Na dopolední pálení čarodějnic navazoval odpolední čarodějnický rej, ve kterém si paní vychovatelky jednotlivých oddělení školní družiny nachystaly pro děti 3 stanoviště, která rovněž zahrnovala zábavné úkoly, během nichž si žáci mohli vyzkoušet hod na pavoučí síť, týmovou hru dotváření čarodějnice pomocí plastových víček nebo let na koštěti a míchání kouzelného lektvaru. I zde byli vyhodnoceni nejúspěšnější čarodějové. Jako cena útěchy pro všechny zúčastněné bylo obdržení leteckého průkazu, který nesmí žádné čarodějnici přeci chybět. Jak se akce vydařila, můžete shlédnout v následující fotografické galerii.