Požární cvičení na ZŠ Hornická

Poklidné úterní školní dopoledne 13. května bylo přerušeno požárním cvičením. Vše začalo kolem 11. hodiny dopoledne, kdy se školou rozezněla požární siréna, což byl signál pro nic netušící žáky a vyučující, aby opustili školu. U cvičného požáru zasahovala jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Hlučín společně s jednotkou SDH města Hlučína. Námětem cvičení byla simulace požáru v chemické laboratoři ve 2. nadzemním podlaží 5. pavilonu, zároveň kouř na chodbě uvěznil 2 žáky. V rámci námětu cvičení byla vyhlášena požární evakuace všech žáků školy, která byla směrována ředitelem školy na plochu venkovního hřiště.

Pečlivě utajené cvičení ukázalo připravenost školy. Evakuace žáků obou stupňů trvala jen několik minut a proběhla bez komplikací. Zároveň přijeli v časovém limitu hasiči, kteří provedli průzkum objektu, vnitřní zásahovou cestou vyvedli dva uvězněné žáky a vzniklý požár zlikvidovali. Tímto cvičením jsme si prověřili součinnost všech složek, která dopadla na výbornou.

I. Landová